Oberstdorf

Oberstdorf je vedle Garmisch Partenkirchen dalším významným střediskem zimních sportů. Nachází se v Alpách na jihu Bavorska. Jedná se dokonce o nejníže položené místo v celém Německu. Kolem dokola se táhnou dvou a půl tisícové vrcholky pohoří Allgäu.

Městečko se nese v duchu tradic. Toho si můžete všimnout ihned po příjezdu. Bydlí se tu převážně v klasických bavorských staveních. Mnohé z nich byly předělány na útulné penziony. Dokonce tu potkáte lidi v tradičním bavorském oblečení – muži v kožených krátkých kalhotách na kšandy a s vestičkou, ženy oblečené v šatech zvaných „dirndl“ a v nabírané blůzce. Většina z místních obyvatel jsou zemědělci, kteří chovají na salaších dobytek. Z kravského mléka potom vyrábějí skvělé sýry a máslo.

Oberstdorf také slouží jako klimatické léčebné lázně. Malebná krajina zalesněných hor a přírodní horské prameny jsou nejlepším lékem na kdejaké neduhy.

Svou slávu město získalo především díky zimním sportům. Každoročně se tu odehrává Turné čtyř můstků – závody ve skocích na lyžích. Také je místem konání běžkařského závodu Tour de ski.

Najdi si svou dovolenou


Odjezd od:Návrat do:
Pouze Last-minute
Pouze First-minute

LAST MINUTE E-MAILEM

Pokud chcete být informováni o aktuální nabídce Last minute zájezdů, vyplňte Váš email.