Dovolená Německo

Co takhle navštívit své blízké sousedy a podívat se do Německa? Tato země nabízí snad vše. Moře a slunce, hory a sníh, historické památky i moderní architekturu, tradiční festivaly i karnevalové pochody gayů a lesbiček. Každému dle jeho gusta.

Pro návštěvu Německa je vhodné jakékoliv roční období. Musíte si jen promyslet, co byste tu rádi podnikali. Pokud máte chuť cestovat, bude vhodnější zvolit měsíce květen až říjen, kdy je v Německu poměrně teplo. Za lyžováním je nejlepší vyrazit v prosinci, kdy napadne první sněhová pokrývka, která se na vrcholcích hor drží až do března.

Kdo by se rád podíval za mořem, má skvělou možnost na severu země při Baltském a Severním moři. Oblast Baltu se může pochlubit romantickými křídovými útesy s nádhernými plážičkami. Takový ostrov Rujána je tím pravým místem pro přímořskou dovolenou. V oblasti Severního moře je poněkud větrno, ale to turistice nijak zvlášť nebrání. Za návštěvu určitě stojí Západofríské a Východofríské ostrovy nebo Helgoland, což je ostrov z červeného pískovce. V zimě můžete navštívit Alpy, které se nacházejí v jižní části země východním směrem od Bodamského jezera. Nejvýznamnějším lyžařským střediskem je bavorské Garmisch Partenkirchen. Milovníci cyklistiky se mohou vydat po Labské cyklostezce. Ti, kdo se raději projedou v horách, mohou brázdit Durynský les nebo jiné oblasti Středoněmecké vysočiny. Perlou Německa jsou četné zámky Ludvíka II., které se nacházejí v Bavorsku. Pohádkový Neuschwanstein, Linderhof, Herrenchiemsee apod. rozhodně stojí za podívanou.

Máte-li rádi kulturní akce, třeba Vás bude zajímat pivní festival Oktoberfest, který začíná v polovině září a končí začátkem října. Nejen že si tu dáte skvělé pivo a jídlo, ale zažijete i chvíle plné zábavy. Další velmi zajímavou akcí jsou vánoční trhy, které se konají v období adventu snad ve všech německých městech. Všude voní skořice, zní příjemná hudba a Vy se ladíte do pohodové vánoční nálady. Trhy jsou místem, kde poznáte tradiční výrobu, ochutnáte sladkosti, bramborové placky či klobásy, zahřejete se teplým punčem a třeba nakoupíte i nějaké drobnosti pro své nejbližší.

Najdi si svou dovolenou


Odjezd od:Návrat do:
Pouze Last-minute
Pouze First-minute

LAST MINUTE E-MAILEM

Pokud chcete být informováni o aktuální nabídce Last minute zájezdů, vyplňte Váš email.