Berchtesgaden

Území Berchtesgaden Land leží v nejjižnější části Bavorska a nachází se nedaleko rakouského Salzburgu. Tato dvě území jsou si velmi podobná. Dlouhou dobu tvořily celek, ale v roce 1803 byly rozděleny. Salzburg se stal součástí Rakouska a Berchtesgaden německého Bavorska. Poměrně dlouhá léta oblast profitovala z těžby soli. Do dnešní doby se tu dochovaly solné doly v Salzbergwerk, které můžete navštívit v rámci prohlídky. Doly zaujmou nejen dospělé, ale i děti. Nejprve Vás všechny obléknou do pracovních oděvů, poté posadí na dřevěný trám, který Vás odveze jako vláček přímo do dolu. Tady už se nachází síť dřevěných skluzavek, které poslouží jako skvělá zábava.

Nedaleko Berchtesgaden se nachází Obersalzberg, nad kterým se tyčí asi nejnavštěvovanější památka v okolí – Orlí hnízdo (1834 m n. m.). To bylo během druhé světové války sídlem nacistů a především jejich hlavního představitele Adolfa Hitlera. V Hitlerově Berghofu je dnes tematické muzeum o nacismu a druhé světové válce.

Co se týká okolní přírody, vypadá opravdu úchvatně. Národní park s jezerem Königsee tomu všemu nasadili korunu. Na každodenní stres a vyčerpání není snad lepšího léku. Tedy pokud se zrovna nerozhodnete navštívit lázeňské městečko Bad Reichenhall, kde Vás z různých neduhů dostanou solné prameny.

Najdi si svou dovolenou


Odjezd od:Návrat do:
Pouze Last-minute
Pouze First-minute

LAST MINUTE E-MAILEM

Pokud chcete být informováni o aktuální nabídce Last minute zájezdů, vyplňte Váš email.